Sobota, 18 května, 2024

Microsoft opět nabízí svůj ošklivý sváteční svetr

Sdílet

Společnost Microsoft opět splétá nitky nostalgie, svátečních tradic a technologií s edicí Windows Ugly Sweater 2023 a tentokrát vzdává hold ikonickému kousku digitální historie – tapetě Windows XP.

Ošklivý sváteční svetr

Sváteční svrchní oděv čerpá inspiraci z klasické krajiny, která vítala uživatele PC od roku 2001, a v pletené podobě znovu představuje její svěží zelený kopec v HD rozlišení a klidnou modrou oblohu plnou mraků.

„Na monitoru vypadá dobře, ale na vás ještě lépe“, hlásá společnost. Položka také obsahuje designové prvky odkazující na dobu Windows XP, včetně jasně modrého hlavního panelu, který se odráží v modrém lemování svetru. Celý vzhled se doslova snoubí s ukazatelem myši vznášejícím se nad kopcem.

Myš, která je synonymem počítačové éry počátku tisíciletí, má v digitálním světě zvláštní místo. V roce 1996 ji zachytil fotograf Charles O’Rear a prodávala se jako stock fotografie. Později ji v roce 2000 zakoupila společnost Microsoft a učinila z ní výchozí tapetu pracovní plochy operačního systému.

Tapeta Bliss se pyšní titulem jedné z nejsledovanějších fotografií na světě a pro digitální generaci je symbolem nostalgie.

Detail: https://gear.xbox.com/products/windows-merry-blissmas-knit-holiday-sweater

Další články

Další články