Úterý, 21 května, 2024

Nvidia představuje: Avatar s lidskými emocemi

Sdílet

Minulostí jsou tuhé figuríny včerejších chatbotů. Nové umělé inteligentní avatary společnosti Synthesia se zbavily svých nevýrazných tváří a učí se vyjadřovat emoce. Podporována technologickým gigantem Nvidia, firma Synthesia, zaměřená na tvorbu avatarů pomocí umělé inteligence, představila novou generaci avatarů nazvanou Expresivní Avatary, které dokážou vyjádřit celé spektrum lidských emocí na základě toho, co jim řeknete.

Avatar s lidskými emocemi

Synthesia nedávno získala významnou investici, když loni získala 90 milionů amerických dolarů a dosáhla hodnoty téměř 1 miliardy amerických dolarů. Tento příliv kapitálu podtrhuje potenciální dopad a obchodní životaschopnost jejich technologie.

V současnosti využívá více než 55 000 firem, včetně mnoha z Fortune 100, avatary Synthesia pro úkoly od firemních prezentací po výuková videa. Tím, že eliminuje potřebu tradičních prvků videoprodukce, jako jsou kamery a herci na obrazovce, tvrdí Synthesia, že výrazně snižuje náklady a složitost tvorby obsahu.

Armáda avatarů pro firmy

Tato nová armáda postaviček dokáže zobrazit emoce jako radost, smutek a frustraci, nabízející uživatelům sofistikovanější a realističtější interakční model. Technologie společnosti Synthesia funguje analýzou rozsáhlých video dat získaných od lidských hereckých performerů.

Ti před kamerou předvádějí různé emocionální stavy před zeleným plátnem, která umožňují systému umělé inteligence naučit se nuance obličejových výrazů a tělesného jazyka spojeného s každou emocí. Tyto informace umožňují vytvoření avatarů, které emočně reagují na textové vstupy uživatelů, čímž digitální interakce působí autentičtěji a lidsky.

Zdroj: https://www.synthesia.io/post/expressive-avatars-powered-by-synthesias-new-express1-model-are-here?

Další články

Další články