Sobota, 18 května, 2024

Ai role v designu. 40. výročí značky G-SHOCK

Sdílet

Společnost Casio vstupuje do budoucnosti se zlatým nádechem a oslavuje 40. výročí značky G-SHOCK hodinkami G-D001, klenotem, který spojuje tradiční lidské zkušenosti a umělou inteligenci.

Značka G-SHOCK

Hodinky G-D001, které vzešly z ambiciózního projektu Dream Project #2 společnosti Casio, jsou poklonou inovačnímu odkazu značky inspirované vizionářem Kikuo Ibem, „otcem značky G-SHOCK“. S pomocí umělé inteligence jsou tyto hodinky vytvořeny ze 40 let starých dat G-SHOCK. Je to nádherný kousek, který vypráví příběh o pokroku, kreativitě a závazku k objevitelské budoucnosti.

Ai role v designu

Úkolem modelu AI bylo vytvořit design, který je nejen nápadný svým vzhledem, ale také optimalizovaný z hlediska strukturální integrity a efektivity materiálu. Nakonec AI představila hodinky s robustní celokovovou nárazuvzdornou konstrukcí a úchvatným organickým tvarem, dokončeným v opulentním zlatě.

18karátové žluté zlato

Pouzdro, rámeček a řemínek hodinek, složené z 18karátového žlutého zlata, byly ručně vyleštěny k dokonalosti. Výrazným prvkem je provedení bez ciferníku, které nabízí pohled do vnitřního mechanismu hodinek. Jedná se o jedinečnou kombinaci kartáčované kovové hlavní desky se silikonovými ozubenými koly a rubínovými ložisky, která zajišťuje přesnost a eleganci každého pohybu a zároveň se vyznačuje zcela analogovým zobrazením.

Zdroj: https://www.phillips.com/detail/casio/NY080223/79

Další články

Další články